تبلیغات
انجمن فرهنگی ورزشی جوانان کبیر آران و بیدگل

انجمن فرهنگی ورزشی جوانان کبیر آران و بیدگل
 
صبور باشید

اضطراب بخش جدا نشدنی زندگی شهری است؛ مسؤلیت متعدد، هزینه های بالای زندگی شهری و ... همه از جمله عوامل استرس زایی هستند که با آن درگیریم. از جمله عوارض طبیعی اضطراب کاهش آستانه تحمل افراد است، تا جایی که رفتارهای عجولانه به یکی از عادت های وی تبدیل شده و البته صفتی بسیار نکوهیده است و بیش از هر کسی خود فرد دچار آسیب می کند. ما می توانیم به سفر به دید یک تمرین برای افزایش آستانه تحمل و بردباری خود نگاه کنیم. این موضوع از چند منظر قابل توجه است. نخست این که وقتی سفر را به یکی از مؤلفه های مهم زندگی خود تبدیلک می کنیم،

همسفر خوبی باشیم

صبور باشید

اضطراب بخش جدا نشدنی زندگی شهری است؛ مسؤلیت متعدد، هزینه های بالای زندگی شهری و ... همه از جمله عوامل استرس زایی هستند که با آن درگیریم. از جمله عوارض طبیعی اضطراب کاهش آستانه تحمل افراد است، تا جایی که رفتارهای عجولانه به یکی از عادت های وی تبدیل شده و البته صفتی بسیار نکوهیده است و بیش از هر کسی خود فرد دچار آسیب می کند. ما می توانیم به سفر به دید یک تمرین برای افزایش آستانه تحمل و بردباری خود نگاه کنیم. این موضوع از چند منظر قابل توجه است. نخست این که وقتی سفر را به یکی از مؤلفه های مهم زندگی خود تبدیلک می کنیم، در این صورت به مرور زمان بخش مهی از مشغولیات روزمره زندگی که باعث کاهش آستانه تحمل ما می شود کاهش پیدا می کند. از سوی دیگر، به شکل غیر مستقیم نیز سفر می تواند به بردباری ما کمک کند. در بسیاری موارد، هنگامی که در شرایط مان رخ می دهد چاره ای جز بردباری نداریم. اگر در سفر جمعی هستیم باید بیش از سفر فردی برد باری پیشه کنیم. باید منافع خود را در گروی منافع همراهان گروه ببینیم، باید یاوری باشیم برای همراهان حتی اگر به تنهایی سفر می کنیم بازهم می دانیم که مسائل متعددی ممکن است در طور سفر برای مان رخ دهد که همین امر می تواند به افزایش آستانه تحمل ما کمک کند.

بد اخلاقی نکنید

خوش خلقی از جمله مهمترین آداب سفر است. انسانی که ویژگی های ذاتی نیکویی مانند خوشرویی، تواضع و ادب را دارد، نه تنها سفر را به کام خود شیرین خواهد کرد، بلکه برای همراهان خود نیز سفری به یاد ماندنی و خاطره انگیز به جای می گذارد. در آموزه های دینی ما نیز بد خلقی در سفر به شدت نهی شده است، چنان که پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله در سفری که عازم مکه بود، به همسفرانش فرمود، از ما نیست کسی که با همراهانش حسن معاشرت نداشته باشد و با دوستانش دوستی و مدارا نکند و نمک کسی را می خورد، نمک نشناس صاحبش نباشد و با آن که همراه است، حسن خلق نداشته باشد.

به وضعیت مای همسفرانتان توجه کنید

افرادی که با هم سفر می کنند باید از نظر مالی، به هم نزدیک باشند؛ زیرا همسفر شدن کسی که از نظر مالی قویتر است، گاهی سبب سرشکستگی انسان می شود. شخص برای فرار از خوار شدن، با توجه به سرمایه اندک خود، بیش از توان مالی اش خرج می کند و در این اوضاع، به او سخت می گذرد.

به نظرات همسفرانتان احترام بگذارید

لقمان به فرزندش چنین می گوید: هرگاه با گروهی راهی سفر شدی، بسیار با همراهان مشورت کن، با گشاده رویی با آنان برخورد کن. برای زاد و توشه ات بخشنده باش و اگر از تو یاری خواستند، یاری شان کن. هم عقیده بودن و محترم شمردن دیدگاه های همراهان در سفر، امری مهم و کلیدی است. سازگاری با همسفران، افراد با یکدیگر صمیمی تو و احترام متقابل و آرامش میان آن ها را فراهم می کند و سفر به کام همه شیرین می شود.

بخشی از کارها را به عهده بگیرید

از نکات مهم سفر، یاری رساندن به همراهان است، وقتی همه کارها بر عهده یک نفر باشد سفر برای او سخت و طاقت فرسا می شود و بد اخلاقی اعتراض خود را به دیگران می رساند و سفر را تلخ می کند. پس از قبل از آن که مشکلی در این زمینه ایجاد شود بهتر است کارها را بین خودمان تقسیم کنیم.


برچسب ها: همسفر، خوش اخلاقی در سفر، صبور بودن در سفر، همکاری در سفر،
[ پنجشنبه 15 تیر 1391 ] [ 06:12 ب.ظ ] [ ابوالفضل غفوره ]
نظرات
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

چگونگی تشکیل گروه کوهنوردی:
پانزدهم مرداد ماه سال 1388 تصمیم گرفتم گروهی از نوجوانان شهرستان آران و بیدگل را تشویق به کوهنوردی نمایم. با چند تا از بچه های محله صبحت نمودم، چون تعدادمان خیل کم بود، موضوع را با بچه های محله های مجاور در میان گذاشتم، موفق شدیم یک گروه کوچک ازنوجوانان را تشکیل دهیم. تصمیم گرفتیم تا به همرا گروه کوهنوری ولی عصر (عج) به کوه سفید برویم. به علت زیاد بودن مسیر، بچه ها خستگی سنگینی را متحمل شدند که باعث شد بچه ها دیگه در برنامه های کوهنوردی شرکت نکنند. این شد که تصمیم گرفتم موضوع را با جوانان در میان بگذارم؛ به دلیل جوان بودن اعضای گروه و کویری بودن منطقه اسم این گروه را جوانان کویر انتخاب نمودیم. در تاریخ 14/8/1388 این گروه در دفتر هیأت کوهنوردی استان اصفهان به ثبت رسید. روز به روز گرایش جوانان به این ورزش زیادترمی شد. با موفقیت تمام در عرض چند ماه توانستیم قله های کرکس، گرگش، ولیجیا و دماوند را صعود کنیم و این موفقیت ها باعث شد خانم ها نیز به این ورزش علاقمند شوند. ظرف مدت 20 روز، تعداد عضویت خانم ها به 20 نفر رسید و هر روز به علاقمندان به این ورزش پرنشاط افزوده می شود.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب